آموزش, آموزش خیاطی, آموزش ویدئویی, راهنماها, محتواهای ویدئویی, نکات و ترفندها

چگونه زیپ بدوزید؟ به همراه فیلم آموزشی از تمام مراحل دوخت زیپ

چگونه زیپ بدوزید؟

چگونه زیپ بدوزید؟

دوختن زیپ، یکی از کارهایی است که به نظر سخت و دشوار می رسد. بسیاری از افراد، از یادگیری و انجام دادن این کار واهمه دارند؛ اما باید بدانید که دوختن زیپ، کار سختی نیست. با تمرین و پشتکار، شما می توانید به خوبی زیپ بدوزید. اگر می خواهید برای لباسهای خودتان زیپ بدوزید، باید این مهارت را یاد بگیرید. در این مطلب از سایت ناریسه، یاد می گیرید چگونه زیپ بدوزید؟ از شما می خواهیم تا انتهای این نوشته با ناریسه همراه باشید.

روش دوخت زیپ با چرخ خیاطی

زیپ را در لبه پارچه قرار دهید و با کمک چرخ خیاطی، شروع به کوک زدن در اطراف زیپ کنید. می توانید در ابتدا زیپ را با استفاده از کوک بخیه چرخ به لباس متصل کنید. این کوکها موقتی هستند و در انتهای کار، باز خواهند شد. این کوکها باعث می شود که مکان قرار دادن زیپ مشخص باشد. به یاد داشته باشید که مکان زیپ و نوع دوخت آن باید به گونه ای باشد که لباس در تن شما آزاد باشد و احساس راحتی داشته باشید.

روش قرار دادن درست زیپ برای دوخت را در این ویدئو یاد بگیرید:

درز میان زیپ و لباس را باز کنید و پشت و روی آن را اتو بزنید. با این کار، میزان آزادی زیپ در هنگام باز و بسته شدن بیشتر می شود و با فشار و کشش از لباس جدا نخواهد شد. البته در این نوشته، روش دوختن زیپ مخفی به شما آموزش داده می شود که از زیپهای عادی، رسمی تر و شیک تر است.

مکان اتو زدن زیپ لباس را در این ویدئو یاد بگیرید:

با استفاده از سوزن ته گرد، زیپ را داخل لباس خود قرار دهید. دور تا دور زیپ را با استفاده از سوزن به پارچه لباس سنجاق کنید. زیپ را به گونه ای باید تنظیم کنید که قسمت بالایی آن، در بالای خط لباس شما باشد. اگر مقداری از زیپ اضافه یا کم بیاید مشکلی نیست، شما می توانید از زیپ بلندتر یا کوتاه تر استفاده کنید. هم چنین می توانید مقدار اضافه زیپ را ببرید. وقتی انتهای زیپ را بریدید، در انتهای آن، پین زیپ را قرار دهید تا انتهای زیپ بسته باشد.

روش دوخت ۲ مدل روسری زیبا به همراه الگوی دوخت
بخوانید

نحوه متصل کردن زیپ به لباس را در این ویدئو یاد خواهید گرفت:

حالا می توانید با کمک چرخ خیاطی خود، زیپ را به لباستان بدوزید.

 

پارچه را برگردانید و آن را کمی تکان دهید تا زیپ بهتر روی پارچه جا بگیرد. قسمت بالای زیپ، باید در بالای لباس باشد. شما فقط باید قسمت بالایی زیپ را ببینید و بقیه زیپ باید در پشت پارچه لباس پنهان شده باشد.

 

برای جلوگیری از ایجاد ناهمواری روی پارچه، پارچه به همراه زیپ را زیر سوزن چرخ خیاطی قرار دهید و از پایین به بالا شروع به دوخت کنید. انتهای زیپ را با کوک محکم کنید. این کار باعث می شود که با بالا کشیدن و پایین آوردن زیپ، به آن فشار نیاید.

 

حالا می توانید کوک بخیه و بقیه دوختهای اضافه را بعد از دوخت زیپ بشکافید. در زمان شکافتن دوختها دقت کنید که قیچی یا ابزار شما در دندانه های زیپ و دوختهای مهم زیپ گیر نکند و آنها را باز نکند! برای شکافتن دوختهای اضافی می توانید از یک بشکاف استفاده کنید.

شما موفق شدید که یک زیپ مخفی بدوزید. زیپ لباس شما باید به آسانی بالا و پایین بیاید و پشت قسمتی از لباس شما پنهان شود.

از اینکه تا انتهای این نوشته با وب سایت ناریسه همراه بودید از شما متشکریم.

چگونه زیپ بدوزید؟ به همراه فیلم آموزشی از تمام مراحل دوخت زیپ
4 (80%) 2 vote[s]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *