هرآنچه که لازم دارید در مورد الگوهای خیاطی بدانید

با سلام، در این مطلب میخواهیم هرآنچه که شما نیاز است در مورد الگوهای لباس بدانید تقدیم شما کنیم. در ابتدا برای اینکه این متن را بتوانید راحت تر مطالعه کنید، خلاصه ای از عناوین اصلی این متن را برایتان آورده‌ایم:

در این متن شما میخوانید:

2- چرا در دوخت باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم؟

3- اگر جزو این افراد هستید، الگوی خیاطی مخصوص شماست

4- الگوی خیاطی را در این دو نوع تهیه کنید

5- متدهای مختلف استفاده از الگوی خیاطی چیست؟

6- پرکاربردترین متدهای خیاطی در ایران چیست؟

7- قدم صفر شروع به خیاطی با الگوی خیاطی

1-7- الگوی خیاطی لباس زنانه

2-7- الگوی خیاطی لباس مردانه

1- الگوی خیاطی چیست و الگوی دوخت چه کاربردی دارد؟

الگوی خیاطی، راهنمایی است که تمامی تولیدکنندگان لباس از استفاده می کنند و بر اساس آن، انواع لباس‌ها را می‌دوزند.

در طول سالیان گذشته، خیاطان و طراحان بزرگ برای راحت‌تر کردن هنر خیاطی و رسیدن به استانداردی برای آن، تصمیم به پایه‌گذاری روش‌های مختلف خیاطی کرده‌اند. هرکدام از متدهای دوخت لباس، نقاط ضعف و قوت خاص خودش را دارد.

برای دوخت لباس می‌توان از متدهای مختلفی استفاده کرده و الگوهای خیاطی را با روش‌های مختلف ایجاد کرد. متدهایی چون «گرلاوین»، «مولر»، «متریک»، «سایز بندی» و «ساده» از جمله معروف ترین متدهای دوخت لباس هستند که با انتخاب هر کدام از این روش‌ها، می‌توانید الگوی خیاطی خاصی را برای دوخت خریداری یا پیاده سازی کنید. تفاوت این روش‌ها، در محاسبات و ظرافت‌های الگوی خیاطی است.

2- چرا در دوخت باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم؟

چرا-در-دوخت-باید-از-الگوی-لباس-استفاده-کنیم؟

شاید شما هم افرادی را دیده باشید که بدون داشتن الگوی خیاطی اقدام به دوخت لباس می‌کنند و از خود بپرسید «من چه نیازی به الگوی خیاطی دارم؟»
خیاطی بدون الگو، تنها مخصوص خیاط‌های حرفه‌ای و باتجربه است و برای افراد مبتدی توصیه نمی‌شود. در این روش، الگو به صورت مستقیم روی پارچه پیاده سازی می شود.

برای آنکه بدون الگوی دوخت بتوانید خیاطی کنید، باید دقت و تمرکز و صدالبته تجربه بسیاری داشته باشید؛ چرا که در خیاطی بدون الگو کوچکترین اشتباه باعث بلااستفاده شدن پارچه شما می‌شود. استفاده از الگوی خیاطی، روشی آسان و مطمئن است که به شما این امکان را می‌دهد که هرگونه تغییراتی را قبل از پیاده سازی روی پارچه، روی کاغذ پیاده سازی کنید و در نهایت، پارچه را برش بزنید. باید بدانید که خیاطی کردن به کمک الگوی دوخت مزایای بسیاری نیز دارد.

مزایای استفاده از الگوی خیاطی:

دلایل زیر، از جمله مزایای خیاطی کردن به کمک الگوی خیاطی هستند:

1- با استفاده از الگوی خیاطی، می‌توانید انواع لباس‌های زیبا را بدوزید.
2- قبل از دوحت می‌توانید هر گونه تغییراتی را که می‌خواهید روی کاغذ پیاده‌سازی کنید.
3- با استفاده از سایزهای آماده یا تغییر اندازه‌ها روی کاغذ الگوی خیاطی، آن لباس را با سایز مد نظر خود بدوزید.
4- میزان اشتباهات خود را در حین خیاطی بسیار پایین تر آورید.
5- وقتی از الگوی دوخت استفاده می کنید، میزان مصرف پارچه شما کاهش می‌آید و از هدر رفتن پارچه جلوگیری می‌کنید.
6- نتیجه کار شما ظریف‌تر و دقیق‌تر می‌شود.
7- زمانی که به استفاده از الگوهای خیاطی مسلط شوید، می‌توانید الگوهای آماده را از هر منابع معتبر (مانند وب‌سایت ناریسه، مجلات خیاطی و ژورنال‌ها) استفاده کنید و محدودیت نداشته باشید.
9- با یادگیری اصول استفاده از الگوی خیاطی ، بدون صرف وقت و انرژی زیاد، می توانید لباسهای زیبا بدوزید؛ زیرا فقط الگو را روی پارچه قرار می دهید و برش می زنید.
10- با کمک الگوی خیاطی، شما می توانید مانند خیاط های حرفه ای لباس بدوزید.

به طور خلاصه استفاده از الگوی خیاطی باعث می‌شود شما لباس‌ها را با دقت و ظرافت برای خودتان و اطرافیانتان و مشتریان خود بدوزید. خریدن لباس‌های آماده یا سفارش دوخت لباس، ممکن است برای تمام افراد امکان‌پذیر نباشد.
شما با یادگیری اصول خواندن الگوی خیاطی و کشیدن الگو، می‌توانید خودتان خیاطی کرده و با این کار، کسب درآمد کنید یا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. 

3- چه کسانی می‌توانند از الگوهای لباس استفاده کنند؟

الگوی دوخت لباس نقشه گنج کسانی ست که میخواهند در زمان خود صرفه جویی کنند، هزینه‌های آزمون و خطا را کاهش دهند و یا دانش یا نیروی انسانی لازم را برای طراحی الگوهای جدید لباس ندارند. در واقع الگوهای لباس میان‌بری برای تمامی تولید کنندگان لباس در هر میزان بزرگی‌ای از کسب و کار هستند.

به طور کلی، کسانی که دانش خواندن و استفاده از الگوهای خیاطی را داشته باشند، از جمله مخاطبان الگوهای خیاطی قرار می‌گیرند.

الف - تولیدی‌های کوچک و متوسط

ما به خوبی با محدودیت های تولیدی‌های کوچک و متوسط آشنا هستیم. استخدام نیروی انسانی مورد اعتماد، زمان طراحی لباس، دوخت نمونه لباس و انجام اصلاحات روی الگوها، همگی مواردی هستند که تولیدی‌ها تحت عنوان «هزینه‌های تولید» با آن مواجه هستند.

ناریسه با ارائه‌ی الگوهای خیاطی استاندارد و تست شده، یک بار برای همیشه این مشکل را حل کرده. شما می‌توانید با خرید الگوهای خیاطی، تمام این بخش از فرایند تولید را به یک‌باره حل شده در نظر بگیرید.

شما می‌توانید با تهیه الگوهای مادر (الگوهای پایه) و یا الگوهای آماده مدل‌دار، به توسعه آنها بپردازید، یا به همان صورت با اطمنینان از استاندارد بودن الگوها وارد چرخه تولید خود کنید و خود را برای فصل آینده آماده کنید.

ب - مزون‌داران و خیاطان محلی

پر بودن سبد محصولات، داشتن مدل‌های جدید و قابل رقابت بودن با سایر مزون‌هایی که به طور سنتی در حال فعالیت هستند، شیوه‌ی رقابت مزون‌های هوشمند است.
مزون‌ها می‌توانند همواره با مراجعه به ناریسه مدل‌های جدید سال و فصل را خریداری کنند و با ارائه‌ی سبد کامل‌تری از محصول، محبوبیت خود را حداکثر کنند و باعث بازگشت مشتریان و تکرار خرید شوند.

همچنین خیاطان محلی نیز می‌توانند با تکمیل سبد خرید خود، باعث ایجاد ارزش افزوده شوند. یک خیاطی محلی را در نظر بگیرید که تاکنون شلوار مردانه را با قیمت 80 هزار تومان می‌فروخته. و کت مردانه را هم با قیمت 150 هزارتومان به محصولات خود اضافه کند. حال، با ارائه ی محصول «کت و شلوار»  این محصول جدید را با قیمت 300 هزارتومان (به‌جای 230=150+80) و حتی بیشتر به مشتریان خود ارائه کند.

این ترفند برای مانتو+شلوار، مانتو+یقه و بسیاری از گزینه‌های دیگر هم قابل تکرار و استفاده است.

پ - خیاطان خانگی

اگر به خوبی با خیاطی آشنا هستید و میخواهید کسب درآمد از خیاطی را شروع کنید، یا همین الان کسب و کار خانگی خود را دارید و میخواهید فروشتان را بیشتر کنید، و یا حتی اگر فروشتان به اندازه کافی بالاست و می‌خواهید مزونی برای خود راه‌اندازی کنید، در هر سه حالت، شما نیاز الگوهایی دارید که بتوانید با تکیه بر آنها سرعت خیاطی و تولید و فروش خود را چندین برابر کنید.

همچنین اگر برای خودتان، فرزندانتان، همسرتان یا پدر و مادرتان، مایل به دوخت از روی الگوی خیاطی هستید، می‌توانید به راحتی الگویی که مدنظرتان است را تهیه کنید و شروع به دوخت کنید. به نظر ما هم هیچ لباسی دوست داشتنی‌تر از این لباس‌ها نمی‌تواند باشد.

ت - طراحان لباس

اگر تولید کنندگان لباس بدنه‌ی صنعت پوشاک باشند، طراحان لباس روح صنعت پوشاک هستند. اگر طراح لباس هستید، هنوز هم می‌توانید از انواع الگوی خیاطی استفاده کنید.
در نظر بگیرید که در حال طراحی کالکشن جدید خود هستید. چه ایرادی دارد که الگوهای سال‌های پیشین یا حتی چندین سال پیش را با خلاقیت و هنر خود به روز کنید؟
مانتویی را در نظر بگیرید متعلق به سال پیش یا چندین سال پیش باشد. می‌توانید با طراحی یقه جدید، آستینی جدید، یا حتی تغییراتی بنیادی‌تر، آن‌را تبدیل به مدلی کاملا جدید کنید.

ما به خوبی با حساسیت طراحان لباس بر روی بکر بودن ایده ها آشنا هستیم. اگر شما از این دسته‌ از طراحان لباس هستید. می‌توانید با تهیه الگوهای بیس، کار را از صفر آغاز نکنید و هرچه آسان‌تر ایده خود را به شکل نهایی که در نظر دارید تبدیل کنید.
البته، در صورتی که مایل باشید می‌توانید الگوهای خود را به ناریسه منتقل کنید تا علاوه بر معرفی آن‌ها با تمام ایران، کسب درآمد هم کنید.

ث - هنرجویان خیاطی و طراحی لباس

بعنوان یک هنرجو برای ورود به بازارهای جدید و شناخت آن باید، باید مطمئن باشید که هر قدم از شما در مسیری درست است. الگوهای آماده استاندارد به شما کمک می‌کند تا از مسیر پیموده شده پیشینیان خود استفاده کنید و هرچه سریع تر به مرزهای بازار و ورای آن دست پیدا کنید. الگوهای آماده خیاطی، نقشه راه شما در این مسیر خواهند بود.

4- الگوی خیاطی را در این دو نوع تهیه کنید

به طور کلی، الگوهای خیاطی در ناریسه یا به صورت چاپی هستند یا به صورت دیجیتال. بهتر است با هریک از این دو مدل الگوی خیاطی بیشتر آشنا شوید:

الف - الگوی خیاطی چاپی

همان‌طور که از عنوان این الگوی خیاطی مشخص است، الگویی است که روی کاغذ باکیفیت نقشه کشی و به وسیله پلاتر، چاپ می‌شود. عموما موقعی که حرف از الگوهای خیاطی می‌شود، منظور انواع الگوی خیاطی و یا بهتر بگوییم، الگوی لباس چاپی است.
با داشتن الگوی خیاطی چاپی، شما نیازی به کشیدن الگو روی کاغذ ندارید؛ بلکه می‌توانید الگوی چاپ شده را روی پارچه بیندازید و با خیال راحت پارچه را برش بزنید.

از این الگوها می‌توانید به دو شکل استفاده کنید:
1- پشت کاغذها قطعه‌های مقوا بچسبانید و به طور مستقیم از روی کاغذ جدا کنید.
2- کاغذ پوستی را برروی الگوها قرار دهید و از روی آن بکشید و کاغذ پوستی را برش بزنید.

ب - الگوی خیاطی دیجیتال

الگوی خیاطی دیجیتال، الگویی است که با کمک نرم افزارهای کامپیوتری به صورت یک فایل CAD Pattern Design قابل تهیه است. میزان دقت الگوهای دیجیتالی بسیار بالا است و به واسطه دیجیتالی بودن آنها عمر و دوام بیشتری دارند. تمام نکات و ریزه کاری‌های الگوهای چاپی در الگوی دیجیتالی هم رعایت و بعضا در فایل‌هایی با استفاده از رنگهای مختلف نشان داده می شود که در هنگام کار با آن، سردرگم نشوید.

تنها نکته ای که در استفاده از الگوهای دیجیتال باید بدانید طریقه چاپ آنهاست. چرا که در هنگام چاپ آنها حتی کمتر از یک درصد خطا باعث بهم خوردن اندازه های الگو و کاربردی نشد آن الگو می‌شود. در ناریسه در کنار تمامی الگوهای خیاطی دیجیتال، آموزش استفاده از آنها نیز ارائه می‌گردد تا مطمئن باشید همه چیز به خوبی انجام می‌گردد.

5- متدهای مختلف استفاده از الگوی خیاطی چیست؟

برای استفاده از الگوهای خیاطی متدهای مختلفی وجود دارد که بعضی در دسترس تر و بعضی ساده تر هستند. برای استفاده از الگوهای خیاطی، عموما از این متدها استفاده می‌شود.

نکته بسیار مهم که باید بدانید این است که در استفاده از الگوها، همین که بتوانید الگوها را مطالعه کنید و تشخیص دهید کفایت می‌کند و متد دوخت در این مرحله، تفاوتی نمی‌کند. لذا با هر روش خیاطی‌ای می‌توانید از الگوهای استاندارد ناریسه استفاده کنید.

در ادامه پراستفاده‌ترین متدهایی که برای دوخت الگوهای خیاطی استفاده می‌شوند را بیان می‌کنیم:

الف - روش گرلاوین:

روش گرلاوین، یکی از قدیمی‌ترین متدهای خیاطی به شمار می‌رود. گرلاوین، کمی پیچیده است و به دقت فراوان نیاز دارد. ریزه کاری های گرلاوین فراوان است؛ اما با این حال، هنوز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد، از روش گرلاوین برای دوخت لباس‌ها استفاده می کنند.

ب - روش مولر:

متد مولر، یکی از محبوب‌ترین متدها برای خیاطی است. میزان پیچیدگی و ظرافت متد مولر کمتر از گرلاوین است و گزینه‌ای مناسب برای هنرجویان مبتدی خیاطی به شمار می‌رود. بسیاری از خیاط‌ها بر این اعتقاد هستند که خیاطی با متد مولر، باعث می شود لباس دقیقا به اندازه تن فرد دربیاید و نیازی به پرو لباس هم نباشد. مولر به نسبت تمام متدهایی که در دنیا وجود دارد، پیشرفته‌ترین و بهینه‌ترین متد خیاطی است.

پ - روش متریک:

متد متریک، دقیق‌ترین روش خیاطی است. در این روش، شما باید محاسبات زیادی انجام دهید و دستورالعمل‌های کار را به خوبی رعایت کنید. با اینکه متد متریک کمی سخت است؛ اما در نهایت میزان پارچه کمتری مصرف می‌کند و میزان هدر رفتن تکه پارچه‌ها را به حداقل می‌رساند.

ت - روش سایز بندی:

در متد سایز بندی، شما از روی الگوهای آماده خیاطی می‌کنید. به طور مثال برای فردی که سایز 38 دارد، الگوی خیاطی شلوار سایز 38 را روی پارچه قرار می دهید و برش می زنید!
هنرجویان خیاطی یا کسانی که سررشته‌ای از دوخت ندارند می‌توانند از روش سایزبندی برای دوخت لباس‌ها استفاده کنند تا به تدریج، اصول خیاطی را یاد بگیرند و تجربه کسب کنند.

مشکل روش سایز بندی این است که دارای محدودیت‌هایی هست؛ یعنی ممکن است الگوها برای همه اندام‌ها کاربردی نیست. با این روش فقط برای سایزهای مشخص می‌توان لباس دوخت.

ث - روش ساده:

همانطور که از نام این روش مشخص است، به افراد این امکان را می‌دهد که به ساده‌ترین روش ممکن لباس بدوزند. زیبایی خروجی‌های این روش کمتر از روش‌هایی مانند مولر و متریک است و ریزه کاری خاصی ندارد. افرادی که به تازگی کار خیاطی را شروع کرده‌اند و مایل نیستند که زمان زیادی صرف یادگیری خیاطی کنند، می‌توانند با کمک متد ساده، به دنیای دوخت لباس وارد شوند.

6- پرکاربردترین متدهای خیاطی در ایران چیست؟

الگوی-لباس-چیست

آناتومی بدن افراد در کشورهای مختلف، با یکدیگر فرق دارد. مردم بعضی از کشورها، لاغر و قد بلند هستند و مردم بعضی از کشورها، چاق و قد کوتاه. توجه به شکل بدن و فرهنگ مردم، از موارد مهم و موثر در طراحی و دوخت لباس ها است.

شکل بدن ما ایرانی‌ها با کشورهای دیگر فرق دارد. بهترین متدهای خیاطی با توجه به فرم بدن ایرانیان، متدهای مولر و متریک است. این دو متد، در ایران بسیار پرکاربرد است و اکثر لباس‌ها با این دو روش دوخته می‌شود. عموما متد متریک به صورت آکادمیک تدریس می‌گردد و متد مولر، متد مورد اقبال صنعت پوشاک است.

افسانه‌ی تازه‌کارها

از ویژگی‌های دوخت لباس با متدهای متریک و مولر این است که نتیجه دوخت بسیار تمیز و بدون نقص خواهد بود و سرعت دوخت شما را نیز بالا می‌برند. بعضی از افراد فکر می‌کنند که روش مولر و متریک بسیار سخت و عجیب و غریب هستند؛ اما باید بدانید که اینطور نیست و شما با چند بار دیدن و استفاده از الگوی دوخت، تسلط کامل به استفاده از پیدا می کنید و می‌توانید خیلی سریع و هنرمندانه لباس بدوزید.

7- قدم صفر شروع به خیاطی با الگوی خیاطی

بسیار خوب! اکنون رسیدید به جایی که نوبت انتخاب برای ورود به عرصه الگوهای لباس و انتخاب اولین الگوی خیاطی خود هستید. به شما پیشنهاد میکنیم که اگر تابحال از الگوهای لباس استفاده نکرده‌اید، با یک سری الگوی رایگان شروع کنید.

البته، هر زمان که بخواهید، ناریسه الگوهای حرفه‎ای ای که توسط خود ناریسه تست شده و از هر جهت مورد اطمینان هستند را برای شما آماده کرده و می‌توانید از بخش فروشگاه الگوهای لباس ناریسه آنها را تهیه کنید. 

دانلود الگوهای رایگان خیاطی

یک خبر خوب و هیجان انگیز!
خبر خوب برای شما اینکه در ادامه از هر سه نوع الگوی لباس زنانه، الگوی لباس مردانه و الگوی لباس کودک و نوجوان برای دانلود شما قرار داده‌ایم. علاوه بر این، می‌توانید از بخش آموزش سایت هم مجموعه کتب رایگان خیاطی و طراحی لباس را دانلود کنید.

با استفاده از محتواهای الگوهای رایگان خیاطی که جلوتر آورده شده، می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای اولین لباس‌های خود را بدوزید. در هر یک از این الگوها به صورت کامل توضیح داده شده اند تا افراد مبتدی و تازه کار هم بتوانند به راحتی از الگوهای دوخت استفاده کنند.

1-7- انواع الگوی خیاطی زنانه

خانمها همیشه دوست دارند زیبا و خوش تیپ باشند. داشتن لباس زیبا، به خانم‌های ایرانی این فرصت را می‌دهد که زیبایی‌ها و ظرافت‌های زنانه خود را بیشتر و بهتر نشان دهند.
در کنار این، لباس یک خانم نشان‌دهنده شخصیت و برازندگی‌‌های او است؛ در نتیجه خانم‌ها همیشه باید مناسب لباس‌ها را به تن کنند.

شما برای دوخت لباس‌های زیبای زنانه، نیازمند الگوهای به روز و دقیق هستید. در وب سایت ناریسه، می‌توانید انواع الگوهای رایگان خیاطی و الگوهای لباس زنانه پیشرفته را پیدا کنید و لباس‌های شیک و بی‌نظیر بدوزید. در ناریسه، می‌توانید انواع الگوی دوخت مانتو، دامن، شلوار، بلوز، پیراهن، تاپ، تونیک و… را مشاهده کنید. تنها الگوهای دوخت لباس زنانه‌ای برای فروش قرار می‌گیرند که مناسب فرم بدن و آناتومی خانم‌های ایرانی باشند؛ در نتیجه با استفاده از این الگوها، می‌توان لباس‌هایی دوخت که به تن خانم‌های ایرانی کاملا بنشیند و اندازه باشد.

الگوی-لباس-الگوی-خیاطی-زنانه

البته مطالب ناریسه به الگوی‌های دوخت لباس زنانه محدود نمی‌شود و شما در این سایت می‌توانید نکات زیادی را یاد بگیرید که به شما در انتخاب لباس کمک می کند و می‌توانید شیک پوش‌تر شوید. در ژورنال ناریسه روش‌های بستن شال و روسری، رنگ شناسی و پارچه شناسی مناسب برای فصول مختلف سال، راه‌های پوشاندن برجستگی شکم و … را می خوانید. پیشنهاد می‌کنیم این مطالب هیجان انگیز و کاربردی ( و رایگان) را به هیچ عنوان از دست ندهید.

2-7- انواع الگوی خیاطی مردانه

آقایان نیز به اندازه خانم‌ها به شیک‌پوشی علاقه دارند. مردان، بیشتر از زنان در جامعه حضور دارند و به همین دلیل، باید با پوشیدن لباس‌های مناسب، شخصیت اجتماعی خود را بالاتر ببرند و همواره آراسته باشند. مردان ایرانی از نظر قد و هیکل با یکدیگر فرق دارند. و می‌دانیم که لباس خوب، لباسی است که برای هر فرد با توجه به خصوصیات بدنی اش دوخته شود.

بعنوان یک تولید کننده لباس، شما باید بتوانید برای انواع مردان از جمله مردان هیکلی و چهارشانه، مردان قد بلند و لاغر، مردان قد کوتاه و لاغر، مردان قد کوتاه و سنگین وزن و…. لباس مناسبشان را بدوزید. در وب سایت ناریسه، انواع الگوی خیاطی مردانه را برای شما قرار داده‌ایم. با استفاده از این الگوهای دوخت، می‌توانید برای تمامی سایزها لبباس مناسب بدوزید.
اگر به دنبال الگوی دوخت شلوار مردانه، بلوز، کت و انواع لباس‌های مردانه هستید، وب سایت ناریسه را دنبال کنید.

علاوه بر الگوهای لباس مردانه، نکات بسیار مهمی در این وب سایت قرار دارد که آقایان می توانید از آنها استفاده کنید تا میزان شیک پوشی خود را افزایش دهید. در ژورنال ناریسه آموزش داده‌ایم که چه رنگ‌هایی را با هم ست کنید، چگونه لاغری بیش از حدتان را بپوشانید، و چه لباس‌هایی را در موقعیت‌هایی بپوشید و … این نکات بسیار مفید و آموزنده هستند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

2-8- دانلود رایگان الگوی خیاطی

ناریسه برای شما امکان دانلود رایگان الگوی خیاطی را فراهم کرده است. الگوی زیر، مربوط به شلوار راحتی(پیژامه) مخصوص تمام اعضای خانواده است. برای دانلود رایگان پکیج الگوی پیژامه زنانه، مردانه و بچگانه در سایز های مختلف بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

الگوی لباس

الگوهای لباس را از ناریسه بخواهید

الگوهای خیاط تست
شده و استاندارد

صفر درصد ریسک در خرید الگوهای خیاطی

پرداخت در محل
برای تمام ایران

اول محصول را دریافت کنید، سپس پرداخت کنید

پشتیبانی تمام
وقت الگوها

قبل، حین و پس از خرید
ما همشیه باشماییم

پیشنهاد ویژه:

25 هزار تومان در اولین خرید شما​

فرم زیر را پر کنید و کد تخفیف خود را دریافت کنید

👇 چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟ اینجا بنویسید 👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *