آموزش, آموزش خیاطی, نکات و ترفندها

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از ۲۰ دقیقه

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه !

یکی از بهترین و جذاب ترین وسایل در دنیا، وسایل یک نوزاد است! مخصوصا اگر دختر هم باشد که زیبایی و جذابیت وسایلش چند برابر هم می شود.

اگر شما هم یکی از این فرشته های کوچک و بامزه را در خانه دارید، بابت داشتنش از خدای بزرگ سپاسگزار باشید.

آیا تا به حال فکر کرده اید که خودتان در منزل می توانید برای دختر کوچکتان لباس بدوزید؟ در این نوشته، ناریسه به شما روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه را آموزش می دهد. این لباس دخترانه، مخصوص اواخر بهار و فصل تابستان است و خیلی سریع دوخته می شود.

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

 

وسایل لازم برای دوخت لباس دخترانه

برای دوخت این لباس زیبا، به وسایل زیر نیاز دارید:

  • پارچه ای نخی یا نخ پنبه ای
  • چرخ خیاطی
  • سوزن
  • قیچی مخصوص پارچه
  • نخ و نوار کشی نازک

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

در قسمت بالاتنه این لباس زیبا، چین چینهای زیبایی وجود دارد. شما به سلیقه خودتان می توانید این چین ها را بیشتر کنید. برای دوخت این لباس دخترانه، می توانید از دو پارچه متفاوت با طرحهای مختلف استفاده کنید. دور سینه دختر خود را اندازه گیری کنید. دقت داشته باشید که اندازه قسمت بالاتنه لباس باید از قسمت پایین تنه آن بیشتر باشد؛ زیرا کوک می خورد و جمع می شود.

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

برای دوخت این لباس دخترانه تابستانی، به 1 متر پارچه به عرض 2 متر نیاز خواهید داشت. هم چنین به 70 تا 90 سانتی متر نیاز دارید. پهنای کش موردنیاز برای بالاتنه، 1 سانتی متر است. دقت داشته باشید که کش این لباس، باید بسیار نرم باشد.

دو تکه مستطیل با توجه به اندازه کودکتان ببرید و دو بند به آنها بدوزید. بعد از دوخت بندها، دو قسمت تنه را به یکدیگر بدوزید. کش را به اندازه 70 سانتی متر ببرید و از قسمتی که برای ورود کش خالی گذاشتید، کش را داخل کنید. بعد از این کار، از طرف دیگر لباس، کش را خارج کنید و انتهایش را بدوزید.

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

با این کار، می توانید قسمت بالای لباس را با استفاده از کش به صورت چین دار بدوزید. بعد از آن، قسمت پایین تنه یا همان دامن پیراهن دخترتان را بدوزید. شما می توانید قسمت تاپ و قسمت دامن را جدا جدا بدوزید و در انتها، آنها را به یکدیگر وصل کنید. بعد از دوخت کش ها، می توانید آنها را با شعله فندک بسوزانید تا بدن دختر کوچک شما اذیت نشود. شما می توانید از چرخ خیاطی برای چین دار کردن قسمت بالاتنه پیراهن استفاده کنید.

ایده هایی برای تم تولد پسر بچه ها
بخوانید

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه

برای قسمت پایین لباس هم می توانید از پارچه ای با طرح متفاوت استفاده کنید یا لبه لباس را حاشیه دوزی کنید. وقتی توانستید اندازه های دختر خود را به درستی اندازه گیری کنید، می توانید چند لباس دیگر با همین روش بدوزید. این مدل لباس، بسیار جذاب است و برای مهمانی های تابستانی و گرمای این فصل، بسیار عالی هستند. اگر میخواهید در 3 ماه تابستان این پیراهن را بپوشید، اندازه های لباس را کمی بزرگتر اندازه گیری کنید. لباس دختر زیبای شما آماده است و می توانید لباسش را بپوشانید و از قیافه بامزه او لذت ببرید.

روش دوخت لباس دخترانه در کمتر از 20 دقیقه را یاد گرفتید. برای دوخت لباس دخترانه می توانید خلاقیت به خرج دهید و مدل لباس را کمی تغییر دهید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با وب سایت ناریسه همراه بودید از شما متشکریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *