استایل, اکسسوری, انتخاب لباس, راهنماها, سبک زندگی, مقالات, نکات و ترفندها

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

رشد قدی انسان، تا سن بلوغ او اتفاق می افتد. با خوابیدن درست، انجام ورزش های خاص و مصرف کلسیم در زمان نوجوانی و قبل از بلوغ می توان میزان رشد را افزایش داد؛ اما معمولا بعد از سن بلوغ، قد ما انسانها بلندتر نمی شود. اگر شما مشکل کوتاهی قد دارید و از قد فعلی خود رضایت ندارید، بهتر است به سراغ قرص ها و داروهای شیمیایی نروید؛ زیرا این قرصها از نظر علمی هیچ خاصیتی ندارند و فقط هورمونهای طبیعی بدن شما را دستکاری می کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، با پوشیدن لباسهای خاصی می توانید قدبلندتر به نظر برسید. به جای افسوس خوردن، بهتر است سبک لباس پوشیدن خود را تغییر دهید تا در ظاهر قد بلندتری داشته باشید. از شما می خواهیم در این مطلب جذاب، همراه ناریسه باشید.

ترفندهای لباس پوشیدن برای خانم های کوتاه قد

 1. پوشیدن شلوارهای دم پا گشاد

خانم های کوتاه قد می توانند با پوشیدن شلوارهای دم پا گشاد، پاهایی کشیده تر و قدی بلندتر داشته باشند. هرچه شلوار تنگ تر و چسپیده تر باشد، باعث می شود که پاها کوتاه تر و چاق تر به نظر برسد. بنابراین خانمهای کوتاه قد، باید شلواری با دمپای گشاد بپوشند تا روی کفش بیاید و آنها را کشیده تر نشان دهد.

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

 1. پوشیدن بلوز و شلوارهای همرنگ

خانمهای قدکوتاه باید به سراغ لباسهای همرنگ بروند. وقتی شلوار و بلوز همرنگ باشد، خطای دید ایجاد می شود و دیگران شما را لاغرتر، ظریف تر و قدبلندتر می بینند. اگر پاهای چاقی دارید و می خواهید آنها را لاغرتر نشان دهید، باید به سراغ شلوارهای تیره و بلوزهای روشن بروید. اگر علاوه بر پاها، بالاتنه چاقی نیز دارید، بلوزی با رنگ تیره بپوشید.

 1. پوشیدن مانتوهای نه چندان بلند!

اگر قد کوتاهی دارید، نباید به سراغ مانتوهای بلند بروید؛ زیرا کوتاه تر از آنچه که هستید نشان داده می شوید. مانتو و بارانی خانمهای قدکوتاه، باید روی زانوی آنها باشد. مانتوهایی که دامن فون دارند، خطای دید ایجاد کرده و شما را قدبلندتر نشان می دهد. مانتو و پالتوی مناسب برای این خانمها، مانتوهایی است که یک ردیف دکمه دارد. پوشیدن مانتوها و پالتوهای چهاردکمه برای خانمهای قدکوتاه، آنها را کوتاه تر نشان می دهد.

 1. پوشیدن دامنهای بلند و کوتاه
انواع مدلهای دامن فون مناسب برای اندام های مختلف
بخوانید

پوشیدن دامنهای بلند و ماکسی، هم برای خانمهای قدکوتاه مناسب است و هم برای خانمهای قدبلند. پوشیدن این دامنها باعث می شود که فرد قدبلندتر به نظر برسد. نکته ای که باید بدانید این است که پیراهن یا دامن ماکسی شما باید راسته باشد. پوشیدن دامنهای پف دار، گشاد و گل گلی، شما را کوتاه تر از آنچه که هستید نشان می دهد. شما می توانید دامنهای فون و کوتاه را نیز بپوشید؛ این دامنها، بخش بیشتری از پاهای شما را نشان می دهند و باعث می شود که بلندتر و کشیده تر به نظر برسید.

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

 1. پوشیدن کفش های پاشنه بلند

معمولا بیشتر خانمهای کوتاه قد به خوبی می دانند که برای قدبلندتر به نظر رسیدن، باید به سراغ کفش های پاشنه بلند بروند؛ اما باید توجه داشته باشید که علاوه بر پاشنه کفش، باید به شکل پنجه و رویه کفش خود نیز دقت کنید. پوشیدن کفش هایی که پنجه ای باریک و رویه ای کوتاه دارند، به خانمهای کوتاه قد توصیه می شود؛ زیرا باعث کشیده تر به نظر رسیدن پاها می شود.

 1. استفاده از کیف های کوچک

وقتی از کیف های پهن استفاده می کنید، پهن تر و تپل تر به نظر می رسید. بهتر است به جای کیف های بزرگ و پهن، از کیف های کوچک و کم عرض استفاده کنید.

 1. استفاده از زیورآلات مناسب

افراد کوتاه قد باید قسمت بالا تنه خود را شلوغ تر نشان دهند؛ زیرا با این کار، تمرکز دیگران از پاها برداشته شده و به سمت بالا تنه جمع می شود. با این کار، فرد کشیده تر به نظر می رسد. بنابراین خانمهای قدکوتاه می توانند از گردنبندهای بلند رو لباسی، گوشواره های بلند و … استفاده کنند تا به عنوان فردی قدبلند دیده شوند.

با دانستن این ۷ نکته، شما بلندقدتر و کشیده تر به نظر می رسید. حالا به سراغ ترفندهای لباس پوشیدن در آقایان قدکوتاه می رویم.

ترفندهای لباس پوشیدن برای آقایان کوتاه قد

 1. پوشیدن کت های کوتاه

آقایانی که قد کوتاهی دارند، باید از پوشیدن کت یا ژاکت گشاد، بزرگ، بلند و چند دکمه خودداری کنند. بهترین گزینه برای این آقایان، کتهای تک دکمه و کوتاه است. این آقایان حتما باید لباسهایی را بپوشند که کاملا اندازه تنشان است. پوشیدن کت های کوتاه باعث می شود بخش بیشتری از پاهای شما دیده شوند و به چشم دیگران کشیده تر به نظر برسید.

 1. پوشیدن کراوات باریک و تیره
پارچه گیپور برای لباس مجلسی
بخوانید

مردان قد کوتاه هرگز نباید به سراغ کراواتهای پهن بروند. بهترین گزینه برای این افراد، کراواتهای تیره و باریک است که خط های راه راه عمودی دارد.

 1. استفاده از کمربند باریک و همرنگ با لباس

مردان قدکوتاه، باید از خرید کمربندهای پهن اجتناب کنند. بهترین گزینه برای این دسته از آقایان، کمربندهای باریک و همرنگ با لباسشان است.

 1. خودداری از پوشیدن تی شرت آستین کوتاه

مردان کوتاه قد نباید تی شرت و بلوز آستین کوتاه بپوشند؛ زیرا این مدل لباسها، بالا تنه شما را کوتاه تر نشان می دهد و باعث می شود در مجموع کوتاه تر نشان داده شوید.

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

 1. پوشیدن کفش لژدار

پوشیدن کفش های لژدار و پاشنه مخفی به شما کمک می کند که بلندتر به نظر برسید.

 1. پوشیدن لباسهای یقه هفت

پوشیدن لباسهایی که یقه هفت دارد، اندام شما را کشیده تر نشان می دهد. هم خانمها و هم آقایان با پوشیدن لباسهایی که یقه هفت دارند، بلندتر دیده می شوند. گزینه دیگری که می توانید از آن برای بلند قد نشان داده شدن استفاده کنید، پوشیدن لباسهای یقه اسکی است. این لباسها، پهنی گردن را می پوشانند و بالا تنه شما را بلندتر نشان می دهد.

 1. پوشیدن لباس های راه راه

وقتی لباسی با خط های عمودی و راه راه می پوشید، خطای دید ایجاد می شود و شما کشیده تر به نظر می رسید. هم خانمها و هم آقایان می توانند لباسهایی با خطوط راه راه بپوشند تا قد بلندتر دیده شوند.

علاوه بر این ۷ نکته، آقایان می توانند با انتخاب مدل موی مناسب، ظاهر خود را کشیده تر نشان دهند. مدلهایی نظیر بوکسوری و خامه ای، از جمله مدلهایی هستند که باعث می شوند قد آقایان بلندتر به نظر برسد. هم چنین استفاده از اکسسوری هایی نظیر کراوات، پوشت، دستمال‌گردن و کلاه به مردان کوتاه قد توصیه می شود.

چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید؟

حالا که دانستید چگونه لباس بپوشید تا قدبلندتر به نظر برسید ، می توانید در آینده برای انتخاب لباس های خود برنامه ریزی کنید تا جذاب تر دیده شوید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ناریسه همراه بودید از شما متشکریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *