استایل, اکسسوری, دسته‌بندی نشده, راهنماها, نکات و ترفندها

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

شیک پوشی و جذاب بودن همیشه به داشتن پول زیاد نیازی ندارد! گاهی اوقات می توانید با کمترین هزینه، لباس خود را به بهترین و زیباترین شکل دربیاورید و متفاوت تر از همیشه در مهمانی ها و مراسمات ظاهر شوید. زمانی که مقداری از پارچه لباستان اضافه می آید، بهترین کار این است که با آن، برای خودتان گل سر درست کنید یا لباس خود را تزئین کنید. مثلا می توانید با پارچه های اضافی لباس حریری خود، گل درست کنید. در این نوشته، ناریسه به شما یاد می دهد که چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

 

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

وسایل لازم برای درست کردن گلهای حریری

  • پارچه حریر به رنگ متناسب با لباس (عرض پارچه باید حداقل 10 سانتی متر باشد.)
  • قیچی
  • چسب حرارتی
  • دکمه یا مروارید برای تزئین وسط گلها
  • پارچه نمدی متناسب با رنگ پارچه حریر

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

چگونه با حریر گل درست کنید؟

برای هرکدام از گلها، باید 5 عدد گلبرگ دایره ای شکل درست کنید. برای کشیدن دایره ها، می توانید از پرگار استفاده کنید یا با کمک یک استکان یا لیوان کوچک، حریرها را برش دهید. بعد از برش حریر، لبه های گلبرگ را با دست کمی بکشید تا حالت موجی پیدا کند.

گلبرگها را از وسط تا کنید و کمی چسب به آنها بزنید. سپس لبه های کناری نیم دایره را روی هم بیاورید و مقداری چسب به آن بزنید تا روی هم چسبیده شود.

حالا باید پارچه نمدی را بردارید و برشهای دایره ای با نمد بزنید. برای چسپاندن گلبرگها روی پارچه نمدی باید از چسب حرارتی استفاده کنید. مقدار کمی چسب به نمد بزنید و گلبرگها را روی چسب قرار دهید و اجازه بدهید تا آنها سفت شوند و به یکدیگر بچسبند.

حالا گلبرگها را باز کنید و از مروارید یا مهره تزئینی در وسط گلبرگها استفاده کنید.

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

گلهای حریری شما آماده شده است و می توانید برای زیباتر شدن لباسهای خود از این گلهای حریری استفاده کنید.

وقتی روش درست کردن گلهای حریری را یاد گرفتید، می بینید که از آنها می توانید برای آراسته کردن کیف و دیگر وسایل خود استفاده کنید. مثلا این گلهای حریری را می توانید درست کنید و روی یک تل معمولی بچسپانید. با این کار، شما تل سری متناسب با رنگ لباستان خواهید داشت.

لباس مناسب خواستگاری برای دختر خانمها
بخوانید

آیا این گلها را فقط باید با حریر درست کنید؟

خیر، شما با انواع پارچه ها می توانید گل درست کنید و لباسهای خود را زیباتر کنید؛ اما لطافت و ظرافت پارچه حریر از دیگر پارچه ها بیشتر است. برای درست کردن گلهای پارچه ای، می توانید از پارچه ساتن و پارچه ابریشمی استفاده کنید. برای تزئین لباسهای خود، می توانید از روبانها نیز استفاده کنید.

چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟

 

فیلم آموزشی روش درست کردن گلهای حریری

برای اینکه بهتر بتوانید به روش درست کردن گلهای حریری پی ببرید، این ویدئو را مشاهده کنید. روشی که در بالا برای شما توضیح دادیم، یکی از روشهای درست کردن گلهای حریری بود و در این ویدئو، روش دیگری به شما آموزش داده می شود که به روش گفته شده بسیار شباهت دارد.

برای درست کردن گلهای حریری با کمک این ویدئو، به نخ و سوزن نیز نیاز خواهید داشت.

همانطور که در این ویدئو می بینید، پارچه به عرض 8 سانتی متر برش زده شده است. طول پارچه برش زده، 90 سانتی متر و عرض آن، 8 سانتی متر است.

این ویدئو را چندین بار ببینید تا روش برش زدن و دوخت پارچه را به درستی انجام دهید. بعد از اینکه تمام پارچه حریر را دوختید، آن را روی یک نمد می چسپانید و با مروارید، آن را تزئین می کنید.

شما دو روش عالی یاد گرفتید و الان می دانید که چگونه لباس خود را با گلهای حریری تزئین کنید؟ درست کردن گلهای پارچه ای با حریر، کار ساده ای نیست؛ اما با چند بار تمرین کردن، می توانید گلهای حریری زیبایی درست کنید.

 

با استفاده از گلهای حریری، می توانید لباس خودتان و دخترتان را زیباتر کنید و حس طراوات طبیعی را به لباس خود ببخشید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ناریسه همراه بودید از شما متشکریم. اگر دوست دارید خیاطی کردن را با روشی ساده و کم هزینه یاد بگیرید، با وب سایت ناریسه همراه باشید؛ زیرا الگوی دوخت انواع لباسها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم و با استفاده از آموزش های این سایت، می توانید به آسانی خیاطی کنید و لباسهای زیبایی برای خودتان بدوزید.

۳ ترفند ساده برای مراقبت از کیف چرمی
بخوانید

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *