اکسسوری, مقالات, نکات و ترفندها

آموزش ساخت دستکش بدون انگشت با جوراب پشمی

با سرد شدن هوا استفاده از پوشاک زمستانی نظیر بلوزهای بافتنی، کلاه و دستکش ها هم رواج پیدا می کنند. بسیاری از خانم های هنرمند البسه بافتنی را با استفاده از میل بافتنی می بافند. بافت دستکش یکی از کارهایی است که حوصله و دقت زیادی می خواهد. دستکش بافتنی برای گرم نگه داشتن دست ها در زمستان هم برای کودکان و هم بزرگسالان بسیار موثر است. اگر می خواهید دستکشی با طرح متفاوت و انحصاری داشته باشید آموزش ساخت دستکش بدون انگشت با جوراب را تا انتها بخوانید.

 

برای ساخت این دستکش نیازی به دانستن فن بافتنی نیست. با تهیه یک جوراب پشمی با هر نقش و طرحی که دوست دارید می توانید یک دستکش زیبا داشته باشید. پیشنهاد می کنم از یک جوراب ساده استفاده کنید و نقش مورد نظر خود را روی دستکش ایجاد کنید. آموزش ساخت دستکش بدون انگشت با جوراب پشمی ، هم سرگرمی و هم یک وسیله کاربردی است.

 

دستکش بدون انگشت

دستکش بدون انگشت با جوراب پشمی

برای تهیه دستکش با جوراب ، نخ ، سوزن، قیچی و صابون خیاطی را در دسترس داشته باشید. ابتدا یک جوراب پشمی خوب تهیه کنید. این جوراب بدنه اصلی دستکش را تشکیل می دهد و باید به اندازه کافی خوب و گرم باشد.

جوراب را روی زمین صاف پهن کنید و دست خود را روی جوراب قرار دهید. قسمت ساق جوراب روی ساق دست قرار می گیرد. بلندی دستکش را به اندازه دلخواه مشخص کنید. به طور معمول اندازه دستکش از قوس جوراب و پاشنه کمی بالاتر انتخاب می شود.

پس از اندازه گیری بلندی دستکش، روی جوراب را با استفاه از صابون خیاطی علامت گذاری کنید. دقت کنید نیم سانتی متر اضافی برای دوخت در نظر بگیرید و سپس جوراب را با قیچی از محل علامت زده ببرید.

طرح اصلی دستکش بدون انگشت با جوراب ، کمی شکل گرفته و الگوی آن مشخص شده است. اکنون جوراب را پشت و رو کنید. ابتدا لبه های جوراب را به داخل تا بزنید. با استفاده از نخ و سوزن، لبه های جوراب را بدوزید. همه قسمت هایی که باید دوخته شود در تصویر به خوبی مشخص شده است.

معرفی انواع چرخ خیاطی و ویژگی های آنها
بخوانید

دستکش بدون انگشت با جوراب شما آماده است. اگر از جوراب طرح دار استفاده کنید،دستکش طرح داری خواهید داشت. جوراب های ساده را هم می توانید با کمی خلاقیت به سلیقه خودتان زیباتر کنید.

از تکه ای پارچه با رنگ متضاد استفاده کرده و هر طرحی که دوست دارید روی آن با قیچی ببرید. در این دستکش یک قلب کوچک با استفاده از نخ و سوزن به دستکش دوخته شده ولی شما هر طرحی که می پسندید روی دستکش اجرا کنید. حروف اول نام هم ایده خوبی است.

منبع: wonderfuldiy

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *